Programa

Tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas MALONNY‘9

2022 m. rugpjūčio 15-21 dienomis
Marijampolė

Rugpjūčio 15-21 d. tapybos pleneras ant mieste esančių tiltų Poezijos parke, Palangos g., R. Juknevičiaus g., bei vandens stoties sienos Mokolų g. 32B.

Rugpjūčio 15 d.  20:00, iškilmingas Malonny’9 atidarymo vakaras netradicinėje ir architektūrinių požiūriu unikalioje, Lietuvoje analogų neturinčioje žiedinėje sankryžoje, esančioje Gedimino, Geležinkelio ir Stoties gatvių sankirtoje.

Architektūriniu požiūriu unikalioje vietoje pasirodymą atliks du ilgamečiai draugai, gerai žinomi Niujorko ir Lietuvos muzikos pasaulyje – Dalius Naujokaitis bei saksofonistas Jonathon Haffner. Kartu su muzikos virtuozais scenoje parodys specialiai „Vilnius Jazz 2022“ festivaliui Daliaus Naujokaičio suburta „Nojo Airlines“ įgula iš daugiau nei 40 labai talentingų tarptautinės klasės muzikos pilotų, palydovų ir narių iš Niujorko, Lietuvos ir Berlyno, kurie netikėtos muzikinės ir šviesų improvizacijos metu pakils „Malonny“ festivalio erdvėse. Šios kelionės tikslas – begalybė ir nežinomybė.

Muzikinę padangę sudrebins būgnų, gitarų ir pučiamųjų garsai, leisiantys pasinerti į tuo metu vaizduotėje užgimstančius vaizdinius, besikeičiančius su kiekviena „Nojo Airlines“ „praskrista“ mylia. Kvapą gniaužiančio reginio metu muzikinę sintezę papildys poezija, choro balsai, fleitos, perkusija, armonika, nenuspėjami kosminiai garsai ir įvairios muzikinės įgulos instrumentų spalvos, išskiriančios kiekvieno skrydžio nario charakterį bei kartu sujungiančios visą įgulą į muzikine tėkmę.

„Nojo Airlines“ muzikinį skrydį valdys pagrindiniai pilotai – Dalius Naujokaitis bei Jonathon Haffner, kurie naudodami savo ir genialaus dirigento Butch Morris dirigavimo ženklus kartu su visa įgula sukurs spontaniškas kompozicijas ir pateiks nepaprastai gabiu kompozitorių dainas. Pasirodymo metu išgirsite Gusto Kyno „Relief“ , Steven Bernstein „Head Check 2000“, Cassandra Borrows „Migration is Human“, Kenny Wollesen/Daliaus Naujokaičio „Sky Lake“ ir kitus muzikinius kūrinius.

Daugiau apie „Nojo Airlines“: https://malonny.lt/dalyviai/

Rugpjūčio 16 d. 18:00 diskusijų forumas „Malonny: minčių migracija’9“

„Malonny“ simpoziumo savaitės metu organizatoriai kviečia Jus dalyvauti diskusijų forume – Malonny: minčių migracija’9. Susitikimo metu su garsiais pasaulio architektais ir šviesų dizaineriais kalbėsime apie meno ir architektūros perspektyvas Marijampolėje ir Niujorke.

Kviesime dalintis idėjomis ir mintimis apie kitais metais įvyksiantį jubiliejinį Malonny’10 simpoziumą bei diskutuosime apie šio simpoziumo indėlį prisidedant prie miesto identiteto formavimosi bei turistų traukos.

Forumo dalyviai:
👤 „Malonny“ tradicijos įkūrėjas – Ray Bartkus
👤 Niujorko šviesos dizaineris – Kacper Dolatowski
👤 Londono architektas – Paul Anthony Campbell
👤 Niujorko mados dizainerė – Ina Bartkus

Vieta: Pramonės g. 1A, Marijampolė (VšĮ Lispa).

Rugpjūčio 18 d. diskusijų forumas „Malonny’9: vakaras su menininkais“

„Malonny“ simpoziumo savaitės metu organizatoriai kviečia Jus dalyvauti diskusijų vakare su Malonny’9 menininkais. Diskusijų forumo metu geriau pažinsite šių metų tapybos plenero menininkus, jų kūrybą, taip pat diskutuosime apie meną, jo formas bei Marijampolėje kuriamo meno idėjas.

Forumo dalyviai:
👤 Ray Bartkus (Niujorkas, Lietuva)
👤 Vandana Jain (Niujorkas)
👤 Mike Estabrook (Niujorkas)
👤 Sienų tapybos konkurso laimėtojas (Lietuva)

Vieta: Pramonės g. 1A, Marijampolė (VšĮ Lispa).

Rugpjūčio 21 d. 13:00, Malonny’9 sienų pristatymas-ekskursija „Nuo paveikslo prie paveikslo“.

Ekskursijos metu miesto svečiams ir gyventojams pristatysime Tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo Malonny‘9 sienų tapybos metu sukurtus meno kūrinius. Iš pačių menininkų lūpų išgirsite kūrinių siunčiamą žinutę, susipažinsite su šaunia savanorių menininkų komanda, padėjusia projekto menininkams realizuoti šiuos spalvingus meno kūrinius.

Ekskursijos pradžia – J. Basanavičiaus aikštėje (prie paminklo „Tautai ir kalbai“)

‼ Renginiai nemokami ir atviri visiems miesto gyventojams bei svečiams.

‼ Renginių metu bus fotografuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose, kurios gali būti paskelbtos įvairiose medijos priemonėse.