Dalyviai

Ray Bartkus
„Malonny” prezidentas, organizatorius ir dalyvis. Jo sieninė tapyba „Tekantis gyvenimas“ sukurta „Malonny’2” simpoziumo metu pripažinta populiariausiu Lietuvoje „graffiti” ir sulaukusi milžiniško pasaulinio dėmesio. Baigęs grafikos studijas Vilniaus Dailės institute menininkas kūrė estampus ir piešinius bei eksponavo juos tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse parodose. Ray yra ir 50 litų kupiūros autorius.
Nuo 1989 kartu su žmona Ina ir sūnumi Kristijonu gyvena Niujorke. Per 23-jus savo Niujorko karjeros metus kūrė didžiausiems JAV leidiniams “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “Time”, “Newsweek”, “Harper’s” ir daugeliui kitų. Jo autoriniai darbai apdovanoti Society of Publication Designers, Society of Newspapers Designers ir The Society of Illustrators kurybiniu bendriju apdovanojimais.
Pastaraisiais dešimtmečiais menininkas plėtė savo kūrybos diapazoną tapybos, instaliacijų ir skaitmeninio meno sąskaita. Ray Bartkus turėjo sėkmingas personalines parodas Vienoje ir Zalcburge (Austrija), Varšuvoje ir Vroclave (Lenkija), Ženevoje (Šveicarija), Kijeve (Ukrainoje), Vilniuje ir Marijampolėje (Lietuva), Niujorke ir Filadelfijoje (JAV).
Vienas paskutinių darbų: Vašingtono Union stotyje atidaryta šviesos instaliacija „Sodai“, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausias menininko šviesos kūrinys „12“ tapo pastovios ekspozicijos Ramintojos bažnyčios Vilniuje dalimi. 4 naujos Ray Bartkaus instaliacijos rugpjūčio 12 dieną bus inauguruotos Plungės mieste ir Žemaičių Dailės Muziejuje.

Stasys Eidrigevičius

Mike Estabrook
Mike Estabrook – menininkas, kilęs iš Quincy miestelio, Ilinojaus valstijoje, esančio šalia Misisipės upės, šiuo metu gyvenantis Brukline.
Jo kūrybai būdingas nepagarbus humoras ir fantazijos kuriami vaizdiniai, dažnai kalbantys apie politines ar egzistencines temas. Tai menininkas atspindi įvairiose meno formose, įskaitant animaciją, piešimą, tapybą ir instaliaciją.
Mike Estabrook darbai buvo eksponuojami galerijose, muziejuose, festivaliuose ir ne pelno siekiančiose erdvėse visame pasaulyje, įskaitant “Real Art Ways” (Hartfordas), galerijoje “SE Konst” (Faliūnas, Švedija), šiuolaikinio meno parodoje “Artisterium” (Tbilisis, Sakartvelas), galerijoje “Mixed Greens” (Chelsea, Niujorkas), Tarptautinio meno ir architektūros simpoziume “Malonny” (Marijampolė, Lietuva), šiuolaikinio meno galerijoje “Collegium Artisticum” (Sarajevas, Bosnija ir Hercegovina), “The Queens Museum”, “The Bronx Museum”, “Quartair Fine Arts” (Haga, Nyderlandai), “PPOW Fine Arts” ir “PS1/MOMA” (Niujorkas).
Mike Estabrook dalyvavo menininkų rezidencijų programose “The MacDowell Colony”, “The Lower Manhattan Cultural Council Workspace program”, “Media Arts Fellow at BRIC”, “NY Arts Bejing, China”, “Artists in the Marketplace program at the Bronx Museum”, “The Rotating Studio Program at the Artist’s Alliance” ir “LMCC’s Governors Island”.

Rugilė Navickaitė
Atsakymas į klausimą „kas aš esu?“ nuolat pildosi. Esu Rugilė Navickaitė, baigiau Vilniaus universitetą, Kūrybos komunikacijos bakalauro ir Meno vadybos magistrantūros studijas, bet visada ėjau, einu ir keramikos keliu, kuris prasidėjo dailės mokykloje, įvairiuose projektuose, bet pirmiausia mamos virtuvėje, su gabalu molio ir peiliu. Atverdama keramikos krosnį ir liesdama darbus visada savyje jaučiu mažą vaiką, nenoriu, kad jis kada nors užaugtų.
Dar vis kuklinuosi ir skruostai parausta matant, kaip kiti skanauja maistą iš mano rankomis gamintų indų. Aš kuriu indus restoranams, jų skaičius vis didėja ir man gera, kad vis daugiau vietų renkasi rankų darbo indus, unikalius, atspindinčius restorano dvasią. Kiekvienas restoranas, tai nauja istorija, o man naujas kelias kūrybai. Kurdama indus restoranams skiriu daug dėmesio ne tik estetikai, spalvoms, bet ir funkcionalumui. Taip pat svarbi patiekalo ir indo harmonija.
Jūs galite matyti, galite ir išgirsti, sutikti arba nesutikti, jausti, galite ir pats būti kūrėju… Bet aš ligi šiol nežinau ir negaliu suprasti, kas yra kūrėjas. Koks jis kūrybos momente? Koks tai virsmas? Kas įvyksta tą akimirką? Jau keleri metai šie klausimai žadino manyje norą susitikti su savimi bei pažinti save kūrybos procese, tais momentais, kai NESU Rugilė.
Man, kaip kūrėjai, visada svarbu įgyvendinti savo sumanymus, išpildyti idėjas, ieškoti naujų. Todėl čia rasite istorijas ne tik apie sukurtus indus restoranams, bet ir įgyvendintas idėjas. Savo veikla siekiu skleisti žinią ir kurti socialinę vertę, prisiimti atsakomybę, matyti pasaulio tolimesnę viziją.
Meno produktai ir paslaugos teikia simbolines vertes. Svarbu, kaip meno produktai pristatomi vartotojui, kad jis būtų sudomintas, įtrauktas, komunikacijos žinutė būtų suprasta. Visuomenė gyvena laikotarpyje, pasižyminčiame globalumu, žinių ir informacijos srauto kiekiu, įvairių technologinių, politinių, socialinių, kultūrinių reiškinių kaita, darančia įtaką ne tik visuomenei, bet ir jos atspindžiui – kuriamam menui.
Meno svarbos klausimas dėl savo funkcijų ir reikšmės yra nuolatinis diskusijų objektas šių dienų visuomenėje. Visi kultūros objektai įgauna reikšmę jų suvokimo, vartojimo, interpretacijos proceso metu (Umberto 2004: 59). Vienas iš kultūros objektų yra menas, kuris nuolat kvestionuojamas, tampantis diskusijų objektu: kas yra menas? Kaip jį suprasti? Kokia jo vertė? Kokią reikšmę jis turi visuomenei?
Kurdama nuolat keliu šiuos klausimus.

Nikas Vosylius
Aš esu Nikas Vosylius, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis savo gimtajame mieste Marijampolėje. Kiek save pamenu, dar prieš pradedant lankyti mokyklą, piešimas mano gyvenime buvo labai svarbi gyvenimo dalis.
Pradedant lankyti mokyklą, pradinių klasių mokytoja visada skatindavo dalyvauti piešinių konkursuose, taip atsirado aistra šiam pomėgiui. Įgijęs vidurinį išsilavinimą Sūduvos gimnazijoje turėjau rinktis ką noriu daryti, tikriausiai, savo visą likusį gyvenimą. Ir tuo gyvenimo momentu prisiminiau savo hobį – piešimą. Taip atėjo mintis kas yra artima piešimui, kur galėčiau save kaip menininką realizuoti ir turėti laisvės savo kūrybai, tai tatuiravimas.
Šiuo metu praktikuoju tatuiruočių meną jau beveik penkeri metai. Kvalifikaciją įgijau Vilniaus tatuiruočių salone. Džiaugiuosi, kad ankstyvame savo gyvenimo etape atradau tai, ką galėčiau daryti iki žilos senatvės. Dažniausiai kiekvieną dieną galiu kurti ir piešti tatuiruočių dizainus, kas mano manymu taip pat gerina mano piešimo įgūdžius.
Šiuo metu taip pat savo gyvenime atradau ir paišymą ant kitų paviršių, kaip marškinėliai ir batai. Manau šį hobį netolimoje ateityje išplėtosiu dar labiau. Taip pat dalyvauju kultūriniame gyvenime ir meninėse iniciatyvose.
Dalinuosi savo naujausiais darbais ir kontaktiniais duomenimis http://instagram.com/blankspacetattoo

Dalius Naujokaitis
Dalius Naujokaitis – avangardistas, eksperimentinis būgnininkas, kompozitorius, dirigentas, grupės vadovas, Niujorke gyvenantis nuo 1995 metų.
Daliaus avangardinės šaknys kilę iš Lietuvos. Čia jis baigė Vilniaus konservatoriją, taip pat čia grojo su vienais garsiausių muzikantų: Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku, pianistu Tomu Kutavičiumi, Skirmantu Sasnausku, atliko improvizacijas su gitaristu Juozu Milašiumi ir koncertavo kartu su įvairiomis roko, džiazo, pankų ir pop grupėmis.
Nuo pat atvykimo į Niujorką Dalius palaikė artimus ryšius su poetu, kino kūrėju, režisieriumi ir „Anthology Film Archive” įkūrėju Jonu Meku. „Anthology” kino archyve surengęs išskirtinai unikalių solo pasirodymų seriją, Dalius įkūrė ansamblį „Free Music on Second Street” su Jonu Meku, Eugenijumi Varkaliu, Juliumi Zizu, Audriumi Naujokaičiu ir kt. Taip pat Dalius sukūrė garso takelius daugeliui Jono Meko filmų, įskaitant „Happy Birthday To John Lennon”, „On My Way To Fujijama I Saw” ir „This Side of Paradise”.
Nuo 90-ųjų Dalius grojo ir įrašinėjo kartu su daugeliu geriausių Niujorko džiazo novatoriškų muzikantų, kilusių iš klestinčios miesto muzikos scenos, įskaitant Butchą Morrisą, Kenny Wolleseną, Art Baroną, Dougą Wieselmaną, Brigganą Kraussą, Timą Kieperį, Junie Boothą, Danielį Carterį ir daugelį kitų.
Įkvėptas Butch Morris’s dirigavimo technikos, Dalius Naujokaitis pradėjo naudoti „Butch” stiliaus dirigavimą ir kartu su saksofonistu Jonathan Haffner įkūrė ansamblį „Rasa Rasa”. Šis ansamblis pasižymi modernistiniu senovės liaudies melodijų interpretavimu. 2014 metais ansamblis išleido albumą „Wollesen, Haffner, Naujo: Rasa Rasa” legendinėje John Zorn‘s įkurtoje „Tzadik” įrašų studijoje.
Naujausi darbai:
- Rocket SCi: (Tony Scherr, Kenny Wollesen, Jonathon Haffner, Dalius Naujo)
- Nojo Hotel ( Kenny Wollesen , Dalius Naujokaitis )
- Klis (Julius Zubavicius, Welf Dorr, Dalius Naujo)
- Užupis (William Shore, Kenny Wollesen, Dalius Naujokaitis)
- Jonathon Haffner – Dalius Naujo ~ Now We Are There
- Nojo Airlines (Dalius Naujo and Friends)

Jonathon Haffner
Jonathon Haffner užaugo Kalifornijoje. Čia jis mokėsi muzikos pas vieną žymiausių to metų virtuozų – Phil Sobel. Persikėlęs į Niujorką Jonathon kartu su ilgamečiu draugu Kenny Wollesen įkūrė grupę „Himalayas”. Netrukus Jonathon pradėjo reguliariai koncertuoti su „Nublu” orkestru, vadovaujamu Ilhan Irsahin and Butch Morris.
Jonathon Haffner albumą „Life On Wednesday” irašė David Binney ir išleido Cachuma įrašų studija. Albume esančias dainas kartu su Jonathon įrašė Craig Taborn, Wayne Krantz, Eivind Opsvik, Jochen Rueckert, and Kenny Wollesen. Šis šešetas vėliau sėkmingai pasirodė Šiaurės jūros džiazo festivalyje Roterdame, Olandijoje.
Šiuo metu Jonathon koncertuoja ir įrašinėja dainas su Wadada Leo Smith Great Lakes Quartet, taip pat kartu su bugnininku Jack Dejohnette bei kontrabosistu Jon Lindberg. Šis kolektyvas jau koncertavo Berlyno džiazo festivalyje, džiazo festivalyje „Leibnitz” Austrijoje ir Niujorke.
Jonathon Haffner taip pat atliko kūrinius ir juos įrašė su tokiomis garsiomis asmenybėmis kaip Butch Morris, Bill Frisell, Medeski Martin and Wood, Jim Black, Eddie Henderson, Sex Mob, Cindi Lauper, Jesse Harris, Brazilian Girls, Graham Haynes, Elliott Sharp, David Binney, Rickie Lee Jones bei Red Baraat.
Naujausią įrašą 2021 metais Jonathon Haffner išleido kartu su ansambliu „Big Shapes”.