Dalyviai

MALONNY 10 dalyviai (2023)

Ray Bartkus

„Malonny” prezidentas, organizatorius ir dalyvis. Jo sieninė tapyba „Tekantis gyvenimas“ sukurta „Malonny’2” simpoziumo metu pripažinta populiariausiu Lietuvoje „graffiti” ir sulaukusi milžiniško pasaulinio dėmesio. Baigęs grafikos studijas Vilniaus Dailės institute menininkas kūrė estampus ir piešinius bei eksponavo juos tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse parodose. Ray yra ir 50 litų kupiūros autorius.

Nuo 1989 kartu su žmona Ina ir sūnumi Kristijonu gyvena Niujorke. Per 23-jus savo Niujorko karjeros metus kūrė didžiausiems JAV leidiniams “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “Time”, “Newsweek”, “Harper’s” ir daugeliui kitų. Jo autoriniai darbai apdovanoti Society of Publication Designers, Society of Newspapers Designers ir The Society of Illustrators kurybiniu bendriju apdovanojimais.

Pastaraisiais dešimtmečiais menininkas plėtė savo kūrybos diapazoną tapybos, instaliacijų ir skaitmeninio meno sąskaita. Ray Bartkus turėjo sėkmingas personalines parodas Vienoje ir Zalcburge (Austrija), Varšuvoje ir Vroclave (Lenkija), Ženevoje (Šveicarija), Kijeve (Ukrainoje), Vilniuje ir Marijampolėje (Lietuva), Niujorke ir Filadelfijoje (JAV).

Vienas paskutinių darbų: Vašingtono Union stotyje atidaryta šviesos instaliacija „Sodai“, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausias menininko šviesos kūrinys „12“ tapo pastovios ekspozicijos Ramintojos bažnyčios Vilniuje dalimi. 2022 m. 4 naujos Ray Bartkaus instaliacijos buvo inauguruotos Plungės mieste ir Žemaičių Dailės Muziejuje.

Naujausias Ray projektas yra 80 piešinių riboto tiražo knygai “Dovana Lietuvai”. Knygą Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda dovanos į NATO sumitą Vilniuje atvykstantiems valstybių vadovams.

www.raybartkus.com

Stasys Eidrigevičius

Stasys Eidrigevičius gimė 1949 m. ir užaugo Lietuvoje, 1968-1973 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir 1980 m. persikėlė į Lenkiją.

Karjeros pradžioje intensyviai domėjosi – miniatiūromis, ekslibrisais ir iliustracijomis – vėliau kūrė kaukes. Paveikslai sukurti pieštukais, pastelėmis, tempera, aliejiniais dažais.

Dailininkas yra daugybės tarptautinių apdovanojimų laureatas įvairiose meninės veiklos srityse: Grand Prix tarptautiniame knygų iliustracijų konkurse Barselonoje (1986 m.), Gold Hugon tarptautiniame plakatų festivalyje Čikagoje (1987 m.), Sidabrinis medalis 2-oje tarptautinėje grafikos meno parodoje Niujorke (1988 m.), Grand Prix 1-oje tarptautinėje knygos iliustracijos parodoje Belgrade (1990 m.) ir Bratislavoje (1991 m.). Auksinis medalis „Society of Illustrators“ Niujorke ir Grand Prix tarptautėje plakatų parodoje Paryžiuje (1993 m.), Auksinis medalis 4-oje tarptautinėje plakatų parodoje Toyamoje, Japonijoje (1994 m.), Lenkijos plakatų konkurse Katovicėje (1999 m.) ir daugelyje kitų.

Stasiui Eidrigevičiui 2009 m. suteiktas Vilniaus dailės akademijos Garbės daktaro laipsnis, 2010 m. sidabrinis „Gloria Artis” medalis už nuopelnus kultūrai iš Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos. Dailininkas nuo 2012 m. yra Rusijos meno akademijos garbės narys, o 2019 m. pagerbtas komandoro kryžiumi už nuopelnus Lenkijos Respublikos kultūrai.

Dailininko parodos organizuojamo JAV, Šveicarijoje, Japonijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių.

www.eidrigevicius.com 

Lou Beach

Lou Beach  gimė 1947 metais Gotingene, Vokietijoje, antrojo pasaulinio karo pabėgėlių, lenkų šeimoje. Šeima emigravo į Niujorko valstiją Rochesteryje, kur Lou mokėsi viešosiose mokyklose ir universitete. 1968 metais jis atvyko į Kaliforniją, kurioje pradėjo savo meninę karjerą kurdamas asambliažo meną, studijuodamas, lankantis galerijose ir muziejuose, kūrė koliažus iš senųjų „Life” žurnalų nuotraukų. Kelionė per visą šalį  iš Rytų pakrantės į Europą, atvedė į Bostoną, kuriame jis gyveno nuo 1972 iki 1979 metų, ten jis pradėjo kurti koliažus ir pristatė pirmąją asmeninę parodą naujai įkurtame Bostono meno centre, taip pat kurdavo iliustracijas užsakovams.

Atvykus į Los Andželą susitiko su senais draugais, vienas iš jų buvo žinomas muzikos verslo atstovas, kuris paprašė Lou Beach iliustruoti albumo plokštelės viršelį. Tai buvo pradžia ilgos ir sėkmingos albumų plokštelių viršelių iliustratoriaus karjeros. Be to, tapo redakcijos iliustratoriumi – kūrė paveikslus žurnalams bei laikraščiams. Jis tęsė meninę veiklą, kūrė koliažus kaip dovanas bei savo asmeniniam malonumui. Tik kai jo suaugę vaikai (Alpha ir Sam – abu dailininkai), paskatino jį rimtai sutelkti dėmesį į meną, jis pradėjo vėl įsitvirtinti šioje srityje.

„Mėgstu Lou Beach meno kūrinius, nes jie mane pradžiugina. Lou Beach meno kūriniai yra protingi, šmaikštūs, originalūs ir netikėti.“ – MATT GROENING, Simpsonų kūrėjas.

„Juokingi, protingi, iškreipti, genialūs… geriausias koliažų menininkas planetoje…“ – TERRY GILLIAM, filmų režisierius.

Ieva Mediodia

Ieva Martinaitytė Mediodia gimė 1968 m. Kaune. Nuo 1992 m. iki dabar menininkė kuria ir eksponuoja savo kūrinius asmeninėse ir jungtinėse parodose, ne tik žymiose JAV, bet ir Europos šalių šiuolaikinio meno galerijose ir muziejuose – Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rumunijoje, Suomijoje. 1996 – 2001 m. Hunterio koledže Niujorke, magistrantūroje studijavo meno mokslus ir šiuolaikinę tapybą. 2003 – 2008 m., Ievos kūrybą atstovavo žinomos meno galeristės Annina Nosei galerija, Chelsyje, Niujorke, kuri menininkę plačiai pristatė JAV ir Europoje.

Dailininkė buvo apdovanota Westerly Trust (Londonas) ir Graf Travel (New York) kelionių, meno tyrimo tikslais, premijomis. 2012 m. autorės kūryba plačiai pristatyta Vilniaus galerijoje „Vartai”.

„Mąstymo ir tapybos procese kompozicija organiškai iškyla į mentalinius žemėlapius –pradedant žyme ant tuščio paviršiaus ir atsitiktiniu dažų išsiliejimu. Mano darbas yra tapybos ir piešimo, o kartais ir instaliacijos hibridas. Aš dirbu su skystu akrilu ir rašalu, naudoju teptuką, rašiklį ir aerografa ant įvairių paviršių – drobės, mylaro ir acetatinio popieriaus. Aš apmąstau mūsų gyvenimo kontekstus nerimo ir informacijos amžiuje ir apdoroju juos subjektyvia vaizdine kalba.“

Oleksandr Shatokhin

Oleksandr Shatokhin iš dailininkas, knygų iliustratorius iš Ukrainos: „Tai yra nuostabi, stipri, laisva ir dosni šalis, kuri mane įkvepia ir kurią labai myliu.“ Dailininkas negali įsivaizduoti savo gyvenimo be piešimo – tai yra svarbi bei didelė gyvenimo dalis. Tad net ir prasidėjus gimtojo krašto okupacijai, jis nesustoja kurti: „Kai prasidėjo karas, aš likau Ukrainoje ir tęsiu kovą karo informacijos fronte. Kai kurios mano iliustracijos yra reakcija į nusikaltimus ir žudynes, kurias padarė Rusijos okupantai, vykdantys diktatoriaus Putino įsakymus. Tikiu, kad laimė bus su mumis. Viskas bus gerai, Ukraina!“

Taip pat jis iliustruoja vaikiškas knygas.  Autorius patekęs į žiaurumo ir iššūkių pilną gyvenimo etapą, neprarado vaikiškumo sieloje, gebėjimo svajoti ir pastebėti momentus: „Savo knygose noriu papasakoti neįprastas, gyvybę patvirtinančias, įkvepiančias istorijas.“

Philip Grisewood

Phillip Grisewood gimė Anglijoje 1978 m., Londone Camberwell meno koledže 2005 m. apsigynė bakalauro laipsnį ir nuo tada  pradėjo dirbti kaip laisvai samdomas iliustratorius, kurio darbai buvo spausdinami įvairiose knygose ir žurnaluose. Jis kūrė layered mixed -media  (sluoksniuotos mišrios medijos) stiliumi akcentuojant šiuolaikines politines problemas.

Tuo pačiu metu jis pradėjo projektuoti grafinius elementus dviems laisvalaiko stiliaus rūbų prekiniams ženklams, keliaudamas į Indonezijoje esančias gamyklas, kuriose įgijo daug praktinės patirties.

Tad jau 17 metų tęsia darbus mados srityje. Šiuo  metu kuria marškinėlius savo prekės ženklui „Wrld Ctrl”, renkasi ryškias spalvas ir šabloninę spaudą. Darbuose derina iliustracijas, grafiką ir tekstilę.

Anksčiau jis taip pat dalyvavo Malonny: MALONNY’1 (2014 m.) ir MALONNY’8 (2021 m.)

Electric Djinn

Electric Djinn yra Amerikoje gimusi elektroninės muzikos prodiuserė, atlikėja ir transdisciplininė menininkė, gyvenanti Niujorko mieste. Ji kuria vietos specifikos multimedijines instaliacijas, pasirodymus ir gyvą muziką, aplinkos garso ir vaizdo įrašus, elektroninę muziką, judesius ir bet kokias išraiškos formas, kurias galėtų tikslingai pritaikyti tam tikram veiksmui bet kuriuo metu.

Yra sertifikuota kaip gydymo garsu praktikantė, tad  savo kūryboje dažnai pritaiko šias įgytas žinias, kurios apima garsą tibetiečių dubenėliais, kristalinių trikampių, giedojimo, binarinių ritmų ir gydomųjų dažnių naudojimą. Tiria muzikos/garso terapinį potencialą per savo aranžuotes.

Electric Djinn savo darbus pristatė nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Sukūrė ir atliko savo nuolatinius multimedijinius darbus „Liminal Bodies | Part I” Niujorko gubernatoriaus saloje. Atliko savo muzikos/garsų kompozicijas su ilgametę bendradarbiavimo partnere Maria Hupfield CARA (Center for Arts Research and Alliances) Manhatane, „Target First Saturdays” Brooklyno meno muziejuje ir galerijoje U’Quam Montrealyje, Kanadoje. Ji yra Fondų centro menų skubios pagalbos stipendijos ir Bessie apdovanojimo gavėja kaip prisidedanti menininkė „Sound in RED DivEs” projekte „Inhabited”.

M. Nox

M. Nox kilęs iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kalifornijos. Savo karjerą jis pradėjo būdamas penkerių metų atlikdamas garsiausias „Queen” kūrinius. Netrukus jis tapo profesionaliai išmokytu operos dainininku koncertavusiu garsiuose operos spektakliuose. Taip pat pradėjo dirbti roko ir metalo žanre. Prisijungė prie vokiečių grupės „Stormhammer”. M. Noxas gastroliavo pasaulyje su tokiomis legendomis kaip „QueenofMetal” – Doro, „Anvil” ir „TheCalling”. Dainininkas koncertuoja su buvusia Michaelo Jacksono gitariste JenniferBatten.

„Jei turėčiau rinktis tarp kvėpavimo ir dainavimo, mieliau rinkčiausi dainavimą”, – taip muziką supranta M. Noxas, grupės „Livingdeadstars” įkūrėjas ir vokalistas.

M. Nox yra daugiau nei tik muzikantas: jis įkūnija rokenrolo esmę, nes į kiekvieną savo grojamą natą ir dainuojamą žodį sudeda savo nesuvaidintas emocijas ir gyvenimo patirtį. Nuo pirmųjų gitaros stygų iki galingo vokalo, nuo kurio per nugarą perbėga šiurpuliukai, M. Nox pasirodymai – tai adrenalino kupina kelionė, po kurios norisi dar.
Muzikantui įtaką daro tiek klasikinio roko legendos, tiek šiuolaikiniai novatoriai, sukūrė unikalų skambesį, jungiantį nostalgiją ir šiuolaikinį meistriškumą. Jo muzikoje dera svaiginančios gitaros solo partijos, griausmingi būgnų ritmai ir himniški chorai, uždegantys maišto dvasią ir sulaukiantys atgarsio tarp klausytojų visame pasaulyje.

M. Nox iš roko pasaulio žengia į popmuzikos. Tad jam bus ne tik pirmas apsilankymas Lietuvoje, bet ir Lietuvoje pristatytos popmuzikos dainų premjeros.

Daddy Was A Milkman

Prieš septynerius metus debiutavęs „Daddy Was A Milkman“ greitai pelnė melomanų ir muzikos kritikų simpatijas. Geriausias to įrodymas – anšlaginiai koncertai. Atlikėją savo programose nori matyti daugelis didžiųjų regionų festivalių organizatorių. Jau kelis kartus „Daddy Was A Milkman“ grojo viename didžiausių Baltijos šalių festivalių „Positivus“. Puikiais jo pasirodymais mėgavosi didžiausio Lietuvos muzikos festivalio „Granatos Live“ publika.

„Daddy Was A Milkman“ yra vienas iš nedaugelio mūsų šalies atlikėjų, kurie sėkmės sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Atlikėjo dainas dažnai transliuoja užsienio radijo stotys, „Daddy Was A Milkman“ yra bene vienintelis mūsų scenos atstovas, surengęs anšlaginius koncertus Rygos klube „Palladium“ ir Rygos arenoje.

2018 m. „M.A.M.A.“ apdovanojimuose pretendavo laimėti net keturiose nominacijose – „Metų atlikėjo“, „Metų albumo“, „Metų koncertinio atlikėjo“ ir „Metų popmuzikos atlikėjo“. Ceremonijos metu Ignui Pociūnui buvo įteiktas svarbiausias titulas – „M.A.M.A.“ komisija jį išrinko „Metų atlikėju“.

Prieš penkerius metus „Daddy Was A Milkman“ išleido dvigubą studijinį albumą „Intimate Us“. Lietuvoje ir Latvijoje vykusiuose koncertuose pristatytas darbas tapo puikia dovana muzikos gerbėjams.

2021-ųjų pabaigoje „Daddy Was A Milkman“ išleido pirmąjį lietuviškų dainų albumą „Kai ruduo mokė mane“, kurį pristatė dviejuose išskirtiniuose koncertuose Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.