Dalyviai

MALONNY 9 dalyviai (2022)

Ray Bartkus

„Malonny” prezidentas, organizatorius ir dalyvis. Jo sieninė tapyba „Tekantis gyvenimas“ sukurta „Malonny’2” simpoziumo metu pripažinta populiariausiu Lietuvoje „graffiti” ir sulaukusi milžiniško pasaulinio dėmesio. Baigęs grafikos studijas Vilniaus Dailės institute menininkas kūrė estampus ir piešinius bei eksponavo juos tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse parodose. Ray yra ir 50 litų kupiūros autorius.

Nuo 1989 kartu su žmona Ina ir sūnumi Kristijonu gyvena Niujorke. Per 23-jus savo Niujorko karjeros metus kūrė didžiausiems JAV leidiniams “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “Time”, “Newsweek”, “Harper’s” ir daugeliui kitų. Jo autoriniai darbai apdovanoti Society of Publication Designers, Society of Newspapers Designers ir The Society of Illustrators kurybiniu bendriju apdovanojimais.

Pastaraisiais dešimtmečiais menininkas plėtė savo kūrybos diapazoną tapybos, instaliacijų ir skaitmeninio meno sąskaita. Ray Bartkus turėjo sėkmingas personalines parodas Vienoje ir Zalcburge (Austrija), Varšuvoje ir Vroclave (Lenkija), Ženevoje (Šveicarija), Kijeve (Ukrainoje), Vilniuje ir Marijampolėje (Lietuva), Niujorke ir Filadelfijoje (JAV).

Vienas paskutinių darbų: Vašingtono Union stotyje atidaryta šviesos instaliacija „Sodai“, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausias menininko šviesos kūrinys „12“ tapo pastovios ekspozicijos Ramintojos bažnyčios Vilniuje dalimi. 4 naujos Ray Bartkaus instaliacijos rugpjūčio 12 dieną bus inauguruotos Plungės mieste ir Žemaičių Dailės Muziejuje.

www.raybartkus.com

Vandana Jain

Vandana Jain yra menininkė ir tekstilės dizainerė, įsikūrusi Brukline, Niujorke. Įgijusi bakalauro laipsnį Niujorko universitete menininkė toliau studijavo tekstilės dizainą Mados ir technologijos institute. Jos kūryba tyrinėja modelio ir simbolio bei dvasingumo ir vartotojiškumo sankirtas. Kūryboje Vandana naudoja įvairias medžiagas, tarp kurių cukrus, dūžtantys automobilių stiklai ir menininkų juostos. Pastaruoju metu menininkė atlieka pynimus iš rastų medžiagų.

Vandana Jain darbai buvo eksponuojami tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Per  pastaruosius kelerius metus menininkė turėjo individualių projektų šiuolaikinio meno centre “Hallwalls” (Bafalas, Niujorkas, 2018), meno galerijoje “ Lakeeren” (Mumbajus, Indija, 2012), galerijoje “Station Independent Projects” (Lower East Side, Niujorkas (2013) bei galerijose “Smack Mellon” ir “BRIC House” (Bruklinas, Niujorkas, 2014).

Vandana Jain už savo darbus yra keletą kartų apdovanota “Socrates Sculpture Park”, “Lower Manhattan Cultural Council Workspace Residency” ir  “Joan Mitchell Painters and Sculptors Grant” menininko stipendijomis. Jos darbai publikuoti “Artforum”, “The New York Times”, “Art Slant”, “Mumbai Boss”, “Kyoorius” ir “Beautiful Decay” leidiniuose.

http://www.vandanajain.net

Mike Estabrook

Mike Estabrook – menininkas, kilęs iš Quincy miestelio, Ilinojaus valstijoje, esančio šalia Misisipės upės, šiuo metu gyvenantis Brukline.

Jo kūrybai būdingas nepagarbus humoras ir fantazijos kuriami vaizdiniai, dažnai kalbantys apie politines ar egzistencines temas. Tai menininkas atspindi įvairiose meno formose, įskaitant animaciją, piešimą, tapybą ir instaliaciją.

Mike Estabrook darbai buvo eksponuojami galerijose, muziejuose, festivaliuose ir ne pelno siekiančiose erdvėse visame pasaulyje, įskaitant “Real Art Ways” (Hartfordas), galerijoje “SE Konst” (Faliūnas, Švedija), šiuolaikinio meno parodoje “Artisterium” (Tbilisis, Sakartvelas), galerijoje “Mixed Greens” (Chelsea, Niujorkas), Tarptautinio meno ir architektūros simpoziume “Malonny” (Marijampolė, Lietuva), šiuolaikinio meno galerijoje “Collegium Artisticum” (Sarajevas, Bosnija ir Hercegovina), “The Queens Museum”, “The Bronx Museum”, “Quartair Fine Arts” (Haga, Nyderlandai), “PPOW Fine Arts” ir “PS1/MOMA” (Niujorkas).

Mike Estabrook dalyvavo menininkų rezidencijų programose “The MacDowell Colony”, “The Lower Manhattan Cultural Council Workspace program”, “Media Arts Fellow at BRIC”, “NY Arts Bejing, China”, “Artists in the Marketplace program at the Bronx Museum”, “The Rotating Studio Program at the Artist’s Alliance” ir “LMCC’s Governors Island”.

http://www.mikeestabrook.com

Dalius Naujokaitis

Dalius Naujokaitis – avangardistas, eksperimentinis būgnininkas, kompozitorius, dirigentas, grupės vadovas, Niujorke gyvenantis nuo 1995 metų.

Daliaus avangardinės šaknys kilę iš Lietuvos. Čia jis baigė Vilniaus konservatoriją, taip pat čia grojo su vienais garsiausių muzikantų: Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku, pianistu Tomu Kutavičiumi, Skirmantu Sasnausku, atliko improvizacijas su gitaristu Juozu Milašiumi ir koncertavo kartu su įvairiomis roko, džiazo, pankų ir pop grupėmis.

Nuo pat atvykimo į Niujorką Dalius palaikė artimus ryšius su poetu, kino kūrėju, režisieriumi ir „Anthology Film Archive” įkūrėju Jonu Meku. „Anthology” kino archyve surengęs išskirtinai unikalių solo pasirodymų seriją, Dalius įkūrė ansamblį „Free Music on Second Street” su Jonu Meku, Eugenijumi Varkaliu, Juliumi Zizu, Audriumi Naujokaičiu ir kt. Taip pat Dalius sukūrė garso takelius daugeliui Jono Meko filmų, įskaitant „Happy Birthday To John Lennon”, „On My Way To Fujijama I Saw” ir „This Side of Paradise”.

Nuo 90-ųjų Dalius grojo ir įrašinėjo kartu su daugeliu geriausių Niujorko džiazo novatoriškų muzikantų, kilusių iš klestinčios miesto muzikos scenos, įskaitant Butchą Morrisą, Kenny Wolleseną, Art Baroną, Dougą Wieselmaną, Brigganą Kraussą, Timą Kieperį, Junie Boothą, Danielį Carterį ir daugelį kitų.

Įkvėptas Butch Morris’s dirigavimo technikos, Dalius Naujokaitis pradėjo naudoti „Butch” stiliaus dirigavimą ir kartu su saksofonistu Jonathan Haffner įkūrė ansamblį „Rasa Rasa”. Šis ansamblis pasižymi modernistiniu senovės liaudies melodijų interpretavimu. 2014 metais ansamblis išleido albumą „Wollesen, Haffner, Naujo: Rasa Rasa” legendinėje John Zorn‘s įkurtoje „Tzadik” įrašų studijoje.

Naujausi darbai:

  • Rocket SCi: (Tony Scherr, Kenny Wollesen, Jonathon Haffner, Dalius Naujo)
  • Nojo Hotel ( Kenny Wollesen , Dalius Naujokaitis )
  • Klis (Julius Zubavicius, Welf Dorr, Dalius Naujo)
  • Užupis (William Shore, Kenny Wollesen, Dalius Naujokaitis)
  • Jonathon Haffner – Dalius Naujo ~ Now We Are There
  • Nojo Airlines (Dalius Naujo and Friends)

Jonathon Haffner

Jonathon Haffner užaugo Kalifornijoje. Čia jis mokėsi muzikos pas vieną žymiausių to metų virtuozų – Phil Sobel. Persikėlęs į Niujorką Jonathon kartu su ilgamečiu draugu Kenny Wollesen įkūrė grupę „Himalayas”. Netrukus Jonathon pradėjo reguliariai koncertuoti su „Nublu” orkestru, vadovaujamu Ilhan Irsahin and Butch Morris.

Jonathon Haffner albumą „Life On Wednesday” irašė David Binney ir išleido Cachuma įrašų studija. Albume esančias dainas kartu su Jonathon įrašė Craig Taborn, Wayne Krantz, Eivind Opsvik, Jochen Rueckert, and Kenny Wollesen. Šis šešetas vėliau sėkmingai pasirodė Šiaurės jūros džiazo festivalyje Roterdame, Olandijoje.

Šiuo metu Jonathon koncertuoja ir įrašinėja dainas su Wadada Leo Smith Great Lakes Quartet, taip pat kartu su bugnininku Jack Dejohnette bei kontrabosistu Jon Lindberg. Šis kolektyvas jau koncertavo Berlyno džiazo festivalyje, džiazo festivalyje „Leibnitz” Austrijoje ir Niujorke.

Jonathon Haffner taip pat atliko kūrinius ir juos įrašė su tokiomis garsiomis asmenybėmis kaip Butch Morris, Bill Frisell, Medeski Martin and Wood, Jim Black, Eddie Henderson, Sex Mob, Cindi Lauper, Jesse Harris, Brazilian Girls, Graham Haynes, Elliott Sharp, David Binney, Rickie Lee Jones bei Red Baraat.

Naujausią įrašą 2021 metais Jonathon Haffner išleido kartu su ansambliu „Big Shapes”.

„Nojo Airlines“

„Malonny‘9“ stebina netradiciniais sprendimais ir kviečia iškilmingai paskelbti simpoziumo pradžią unikalioje ir išskirtinėje miesto vietoje – dviejų lygių sankryžoje su geležinkeliu, kuri laikinai taps  „Nojo Airlines“ pakilimo taku.

Architektūriniu požiūriu unikalioje vietoje pasirodymą atliks du ilgamečiai draugai, gerai žinomi Niujorko ir Lietuvos muzikos pasaulyje – Dalius Naujokaitis bei saksofonistas Jonathon Haffner. Kartu su muzikos virtuozais scenoje parodys specialiai „Vilnius Jazz 2022“ festivaliui Daliaus Naujokaičio suburta „Nojo Airlines“ įgula iš daugiau nei 40 labai talentingų tarptautinės klasės muzikos pilotų, palydovų ir narių iš Niujorko, Lietuvos ir Berlyno, kurie netikėtos muzikinės ir šviesų improvizacijos metu pakils „Malonny“ festivalio erdvėse. Šios kelionės tikslas – begalybė ir nežinomybė.

Muzikinę padangę sudrebins būgnų, gitarų ir pučiamųjų garsai, leisiantys pasinerti į tuo metu vaizduotėje užgimstančius vaizdinius, besikeičiančius su kiekviena „Nojo Airlines“ „praskrista“ mylia. Kvapą gniaužiančio reginio metu muzikinę sintezę papildys poezija, choro balsai, fleitos, perkusija, armonika, nenuspėjami kosminiai garsai ir įvairios muzikinės įgulos instrumentų spalvos, išskiriančios kiekvieno skrydžio nario charakterį bei kartu sujungiančios visą įgulą į muzikine tėkmę.

„Nojo Airlines“ muzikinį skrydį valdys pagrindiniai pilotai – Dalius Naujokaitis bei Jonathon Haffner, kurie naudodami savo ir genialaus dirigento Butch Morris dirigavimo ženklus kartu su visa įgula sukurs spontaniškas kompozicijas ir pateiks nepaprastai gabiu kompozitorių dainas. Pasirodymo metu išgirsite Gusto Kyno „Relief“ , Steven Bernstein „Head Check 2000“, Cassandra Borrows „Migration is Human“, Kenny Wollesen/Daliaus Naujokaičio „Sky Lake“ ir kitus muzikinius kūrinius.

Skriskite su mumis! „Nojo Airlines“ – geriausia muzikinė oro linija pasaulyje.

Gero skrydžio!

„Nojo Airlines“

„Malonny“ performanso dalyviai

Gitaros: 
Paulius Vaškas
Dominykas Norkūnas
Alanas Gurinas

Bosinės gitaros:
Pijus Oras
Gediminas Stepanavičius

Saksofonai:
Dovydas Stalmokas
Danielius Pancerovas
Arminas Bižys
Kazimieras Jušinskas
Kornelijus Pukinskis

Tūbos:
Simonas Kaupinis
Lukas Pivoriūnas
Mikas Kurtinaitis

Trombonas:
Jovaras Šiekštelė

Trimitai:
Mindaugas Vadoklis
Aurimas Rimeikis
Mantvydas Leonas Pranulis

Fleitos:
Mėta Gabrielė Pelegrimaitė
Salomėja Kalvelytė
Kristupas Gikas

Smuikas:
Lora Kmieliauskaitė

Mušamieji:
Ignas Kasikauskas
Adas Gecevičius
Kristupas Kmitas

Perkusija:
Dominykas Snarskis

Choras:
Agnė Ambrozaitytė
Agota Zdanavičiūtė
Aistė Motiejūnaitė
Darius Navickas
Kristina Svolkinaitė
Lina Saveikytė
Marius Mockevičius
Mindaugas Ancevičius
Paulina Simutytė
Romas Čapkovskis
Ugnė Uma
Vaiva Aglinskas
Viltė Gustytė
Kasparas Pocius

Armonika/poezija:
Rokas Pralgauskas

Vokalas/poezija: 
Laima Griciūtė

Poezija:
Jonas Mekas
Gintarė Gurevičiūtė – Gailė
Dalia Šedvydytė

BeatBox/vokalas:
Martynas Vencas

Dirigentas/Saksofonas:
Jonathon Haffner

Dirigentas/mušamieji/ elektronika:
Dalius Naujo

Kompozitoriai:
Dalius Naujo
Gustas Kynas
Jonathon Haffner
Kenny Wollesen
Cassandra Borrows
Steven Bernstein

Šviesos:
„Šviesiai garsiai“