Dalyviai

MALONNY 7 dalyviai

Ray Moon Bartkus

Malonny prezidentas, organizatorius ir dalyvis. Jo sieninė tapyba „Tekantis gyvenantis” sukurta Malonny 2 metu pripažinta populiariausiu Lietuvoje graffiti ir sulaukusi milžiniško pasaulinio dėmesio. Baigęs grafikos studijas Vilniaus Dailės institute menininkas kūrė estampus ir piešinius bei eksponavo juos tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse parodose. Ray yra ir 50 litų kupiūros autorius. Nuo 1989 kartu su žmona Ina ir sūnumi Kristijonu gyvena Niujorke. Per 23-jus savo Niujorko karjeros metus kūrė didžiausiems JAV leidiniams “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “Time”, “Newsweek”, “Harper’s” ir daugeliui kitų. Jo autoriniai darbai apdovanoti Society of Publication Designers, Society of Newspapers Designers ir The Society of Illustrators organizacijų apdovanojimais. Pastaraisiais dešimtmečiais menininkas plėtė savo kūrybos diapozoną tapybos, instaliacijų ir skaitmeninio meno sąskaita. Ray Bartkus turejo sėkmingas personalines parodas Vienoje ir Zalcburge (Austria), Varšuvoje ir Vroclave (Lenkija), Ženevoje (Šveicarija), Kijeve (Ukrainoje), Vilniuje ir Marijampolėje (Lietuva), Niujorke ir Filadelfijoje (JAV). Vienas paskutinių darbų: Vašingtono Union stotyje atidaryta šviesos instaliacija „Sodai“, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausias menininko šviesos kūrinys „12″ tapo pastovios ekspozicijos Ramintojos bažnyčios Vilniuje dalimi.

www.raybartkus.com

Žilvinas Kempinas

Vienas garsiausių lietuvių kilmės vizualaus meno kūrėjų baigęs tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje ir įgijęs kompleksinės medijos magistro laipsnį Niujorko universiteto Hunter koledže. Jis yra Kalderio premijos laureatas, atstovavo Lietuvai 53-ojoje Venecijos bienalėje ir buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Didelio mastelio, poetiškos ir dažnai kinetinės Žilvino Kempino instaliacijos buvo eksponuotos įvairiose pasaulio vietose, įskaitant Niujorko modernaus meno muziejus Manhetene, Kvinse (MoMA,MoMA PS1), San Francisko modernaus meno muziejuje (SF MoMA), Liuksemburgo modernaus meno muziejuje (MUDAM), Nacionaliniame Žoržo Pompidu meno ir kultūros centre bei Grand Palais nacionalinėse galerijose Paryžiuje, Tokijo modernaus ir šiuolaikinio meno rūmuose, Vienos „Kunsthalle“, Šiuolaikinio meno muziejuje „Garage” Maskvoje, „Tinguely“ muziejus Bazelyje, Reikjaviko meno muziejuje, Sokrato skulptūrų parke Niujorke, „Mucsarnok Kunsthalle“ Budapešto meno salėje, „Kunstraum Dornbirn“ galerijoje Austrijoje, „IKON“ galerija Didžiojoje Britanijoje, Mainst Kunllehalle, ZKM meno ir medijų centre ir Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen Vokietijoje bei Šiuolaikinio meno centre, „Vartų“ galerijoje, Nacionalinėje dailės galerijoje, „Mo“ muziejuje ir Klaipėdos kultūros komunikacijų centre Lietuvoje. Šiuo metu Žilvinas Kempinas gyvena ir dirba Niujorke.

www.zilvinaskempinas.com

Judy Tuwaletstiwa

Judy Tuwaletstiwa kūryba siekia jau daugiau nei 50 metų, savo darbuose naudodama įvairias technikas, įskaitant audimą, tapybą ir krosnyje degtą stiklą ji siekia išanalizuoti įvairius kūrybinio proceso aspektus. Judy taip pat yra mokytoja ir rašytoja, išleidusi knygas „The Canyon Poem“ (1997), „Mapping Water“ (2007) ir „Glass“ (2017).

Būdama mokytoja Judy padeda žmonėms atrasti savo unikalią kūrybinę viziją, dėsto meno disciplinas universitetuose, taip pat ir „Google“ korporacijoje.

Jos meno kūriniai ir knygos yra saugomi privačiose ir muziejų kolekcijose JAV ir daugelyje kitu šaliu.

Šiuo metu autorės personalinė retrospektyvinė paroda “Objektų svajonės” atidaryta Šiuolaikinio Meno Centre Santa Fe, Naujoji Meksika.

Judy proseneliai emigravo į Ameriką iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos 1900-ųjų pradžioje. Gimusi 1941 m., Judy užaugo turtingame daugiakultūriame rytų Los Andželo rajone. Baigusi studijas U.C. Berkeley ir Harvardo universitetuose ji atrado vaizduojamojo meno galią sujungti mus pačius su subtiliausiomis mūsų sielų gelmėmis ir tarpusavyje.  Ji praleido savo gyvenimą tyrinėdama ir išreikšdama tai įvairiomis medijų priemonėmis. 25 metus gyvendama Šiaurės Kalifornijoje, ji užaugino keturis vaikus, kurė savo meno kūrinius ir dėstė meno disciplinas. 1993 m. Judy su vyru Phillipu Tuwaletstiwa persikėlė gyventi į Hopi genties indėnų rezervatą Šiaurinėje Arizonoje. Ten ji dirbo savo studijoje iki 2005 m. kol persikėlė į Galisteo, Naująją Meksiką, kur ji gyvena ir dirba lig šiolei.

„Mūsų pirmoji kalba yra ritmingas mamos širdies plakimas. Mūsų antroji kalba yra mūsų motinos odos prisilietimas. Mano meno šaknys slypi šiose kalbose.“

www.judytuwaletstiwa.com

The Bubble Process

The Bubble Process yra dviejų kūrėjų – Seano Higginso ir Nicholo Rezabeko dizaino ir iliustracijos projektas, pastatytas ant šio pamato: geras maistas, gera muzika, geras laikas. Kaip jie patys sako, dar 2006 m. menininkai nusprendė susikurti savo svajonių darbą, nes niekam iki tol nebuvo pavykę to padaryti už juos, todėl The Bubble Process kūryba yra būtent tai, ką mėgstame. Seanas Higginsas ir Nicholas Rezabekas pirmą kartą susitiko Kento valstybiniame universitete ir nuo to laiko tapo geriausiais draugais. Kūrėjai gyvena skirtingose vietose (Ohajas ir Konektikutas), bet susitinka ir kuria interneto pagalba, perduoda failus, idėjas, užrašus bei juokelius.

Šie menininkai yra sukūrę plakatus pasaulinio garso muzikos žvaigždėms Neilui Youngui, BB Kingui, daugeliui kitų bei viena įspūdingiausių Malonny’1 darbų „Pizza Umbrella”. Be to, N.Rezabekas dar dirba įvairių leidinių meno redaktoriumi. Jis yra dirbęs „Cosmopolitan“, „Wine Spectator“, „Cigar Affictionado“, „Guitar World“ ir kituose prestižiniuose Amerikos žurnaluose

thebubbleprocess.com

Sofija Sadauskaitė

Sofija mokosi Marijampoles marijonų gimnazijoje ir lanko Marijampoles meno mokyklą. Kuria meną ir mokosi meno mokykloje nuo pat mažens, nors daug ką, ką panaudoja savo kūryboje mergina išmoko pati. Sofiją domina alternative punk stilius, ji mėgsta išsiskirti ir šokiruoti, nori gyventi gyvenimą pilnai ir be baimės. Sofijos gyvenimo fone visą laiką groja emo, rap, metal ir punk muzika, be kurios ji neįsivaizduoja nei dienos. Sofijos kurtas piešinys “Judgement” buvo išrinktas nugalėtoju MALONNY’7 sienų tapybos konkurse.

Fast Forward

Niujorke įsikūręs anglų kompozitorius ir atlikėjas Fast Forward, kuriantis muziką beveik su viskuo kas jį supa aplinkoje. Jis yra tradicinio Trinidado ir Tobago muzikos instrumento “Steelpan” virtuozas. Kompozitorius yra sukūręs begalę kūrinių teatro ir performansų trupėms. Fast Forward sukurtas kulinarinis koncertas „Feeding Frenzy“, skirtas 5 muzikantams, 5 virėjams, 5 padavėjams ir publikai, buvo atliekamas daugelyje šalių įvairiomis progomis, įskaitant Freundės Guterio Musik organizacijos 15 metų minėjime, Šiuolaikinio meno muziejuje Berlyne, Suomijos muzikos festivalyje “Time of Music” bei tris sezonus “The Kitchen Center” Niujorke. Taip pat šiuo kūriniu galėjo mėgautis Malonny 1 publika. Neseniai vienas iš Fast Forward darbų “Typhoon Shelter” skirtas sekstetui buvo pristatytas Honkongo festivalyje “Soundpocket”

Savo solo koncertuose jis pasirenka skulptūrinį požiūrį į garso kūrimą. Jis tiria juslines daiktų savybes per lietima, tada objektų garsą susieja su fiziniu gestu, sukuriančiu garsą. Rezultate vaizdinis spektaklio elementas transformuojamas i muziką.

Meniu