Dalyviai

MALONNY 8 dalyviai (2021)

Ray Bartkus

Malonny prezidentas, organizatorius ir dalyvis. Jo sieninė tapyba „Tekantis gyvenimas“ sukurta Malonny 2 simpoziumo metu pripažinta populiariausiu Lietuvoje graffiti ir sulaukusi milžiniško pasaulinio dėmesio. Baigęs grafikos studijas Vilniaus Dailės institute menininkas kūrė estampus ir piešinius bei eksponavo juos tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse parodose. Ray yra ir 50 litų kupiūros autorius.

Nuo 1989 kartu su žmona Ina ir sūnumi Kristijonu gyvena Niujorke. Per 23-jus savo Niujorko karjeros metus kūrė didžiausiems JAV leidiniams “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “Time”, “Newsweek”, “Harper’s” ir daugeliui kitų. Jo autoriniai darbai apdovanoti Society of Publication Designers, Society of Newspapers Designers ir The Society of Illustrators organizacijų apdovanojimais.

Pastaraisiais dešimtmečiais menininkas plėtė savo kūrybos diapazoną tapybos, instaliacijų ir skaitmeninio meno sąskaita. Ray Bartkus turėjo sėkmingas personalines parodas Vienoje ir Zalcburge (Austria), Varšuvoje ir Vroclave (Lenkija), Ženevoje (Šveicarija), Kijeve (Ukrainoje), Vilniuje ir Marijampolėje (Lietuva), Niujorke ir Filadelfijoje (JAV).

Vienas paskutinių darbų: Vašingtono Union stotyje atidaryta šviesos instaliacija „Sodai“, skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujausias menininko šviesos kūrinys „12“ tapo pastovios ekspozicijos Ramintojos bažnyčios Vilniuje dalimi.

www.raybartkus.com

Henrik Drescher

Henrik Drescher gimė Kopenhagoje ir su šeima emigravo į JAV, kai jam buvo 12 metų. 1972 metais jam buvo suteikta stipendija lankyti Bostono Vaizduojamosios Dailės Muziejaus meno mokyklą, tačiau po vieno semestro jis nusprendė palikti mokyklą ir pradėti dirbti iliustratoriumi bei keliauti po JAV, Europą ir Centrinę Ameriką. Keliaudamas jis nuolat savo užrašų knygutėse piešė kelionių metu matytus vaizdus, žmones ir kompozicijas, kurios ilgainiui tapo jo daugelio iliustracijų ištakomis. Daugelis jo užrašų knygučių, atitinkamai redaguotos, buvo išleistos JAV kaip meno albumai.

1982 metais Hendrik persikėlė gyventi į Niujorką, kur po metų išleido savo pirmąją knygą. Nuo to laiko jis išleido daugiau nei 50 knygų ir sukūrė du animacinius filmus. Hendrik iki šiol dirba iliustratoriumi žymiausiems leidiniams JAV ir Kanadoje, tokiems kaip “The Rolling Stones”, “The New York Times”, “The Washington Post” ir kitiems. Dailininkas taip pat kuria autorines knygas, didelio formato paveikslus ir riboto tiražo knygas, kurie parduodami įvairiose galerijose bei įtraukti į didžiųjų muziejų kolekcijas JAV ir kitose šalyse. 1992 metais dailininko kūryba buvo pagerbta Jungtinių Valstijų Kongreso bibliotekoje personaline paroda.

Henrik Drescher dėsto iliustraciją prestižinėse “Rhode Island School of Design” ir “Parson School of Design” mokyklose.

www.hdrescher.com

WU Wing Yee

WU Wing Yee gimė ir mokėsi Honkonge, vėliau studijas tęsė Kinijoje ir JAV. Savo kūrybą ji pradėjo eksponuoti nuo 1988 metų. Nuo to laiko menininkė savo parodas surengė ir jas pristatė meno muziejuose bei galerijose Honkonge, Kinijoje, Japonijoje, Italijoje, Islandijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kanadoje ir JAV.

Guangdongo meno muziejus dailininkę apdovanojo aukso medaliu “Chinese contemporary young ceramic sculptors” kategorijoje, taip pat du metus iš eiles menininkė buvo apdovanota Honkongo miesto tarybos pagrindiniu prizu, bei “Sir Edward Youde Memorial Overseas fellowship” ir “Civitella Ranieri Fellowship (CRF2010)” prizais.

WU Wing Yee skulptūros puikuojasi įvairiuose muziejuose bei privačiose kolekcijoje.

www.wuwingyee.com

Philip Grisewood

Philip Grisewood gimė 1978 metais Anglijoje. Londone jis studijavo iliustracijos meną Camberwell meno koledže, kurį baigė 2005 metais. Vėliau menininkas pradėjo dirbti kaip laisvai samdomas iliustratorius, piešė ir tapė įvairiems žurnalams.

Tuo pat metu Philip pradėjo kurti grafiką gyvenimo būdo drabužių prekės ženklams, keliavo į Indoneziją, kur buvo gaminami drabužiai bei įgijo praktinės patirties. Pastaruosius 15 metų jis toliau kūrė mados pasauliui spaudos dizainą, derindamas iliustracijas, grafiką ir tekstilę. Šiuo metu Philip kuria “Human Error ” parduotuvės drabužių etiketės bei rūpinasi jos dizainu. Menininkas taip pat gamina ribotus rankų darbo kūrinius pavadinimu “Wrld Ctrl”.

Philip Grisewood sugrįžta į Marijampolę antrąjį kartą. Vienas jo darbų „Vartotojiškumas“, sukurtas Malonny2 meno simpoziumo metu, puikuojasi Poezijos parko prieigose. Šio darbo elementus galite išvysti ir „Malonny“ logotipe.

www.grisewoodillustration.com

Rūta Juškauskaitė

Pasirinkusi dirbti ir kurti Marijampolė-Vilnius Rūta įsitraukia į įvairius asmeninius ir profesinius projektus. Juose atskleidžia sukauptą patirtį multimedijų dizaino ir animacijos srityse.

Akvarelę pamilusi besimokydama Marijampolės Marijonų gimnazijoje ir šį jausmą sustiprinusi dailės mokykloje, aštuntokė Rūta surengė savo asmeninę akverelės darbų parodą. O stiprindama ryšį su gimtuoju miestu iliustravo „Miegančio milžino“ atvirlaiškį Marijampolei.

Multimedijų dizano studijų metu Vilniuje paskaitas ji derino su darbu – jėgas išbandė viešųjų ryšių bei media agentūrose. Kūrė socialinių tinklų vizualus vieniems iš didžiausių prekinių ženklų Lietuvoje, tokiems kaip „Ikea“, „Telia“, „Wizzair“, „IKI“ ir kt.

2017 metais Rūtos baigiamasis darbas – animacinis muzikinis klipas „Empty Space“ buvo atrinktas į tarptautinio filmų festivalio „Kino pavasaris“ vaizdo klipų konkursinę programą.

Dizainerė prisidėjo prie Inovacijų ir technologijų konferencijos „LOGIN 2019“ identiteto kūrimo. Vėliau, 2020 metais ji sukūrė įvaizdinės kampanijos dizainą „Skaityti galima ir ausimis“ Lietuvos radijui ir televizijai (LRT) Vilniaus knygų mugėje.

Šiandien Rūta dirba finansinių technologijų įmonėje grafikos dizainere ir pagrindinę veiklą derina su šeimos verslo Marijampolėje kūrimu. Ji niekada nesustoja ieškoti įkvėpimo sostinės arba artimo širdžiai gimtojo miesto vietose. Paieškos nuolat vyksta ir jau atrastuose ar vis atnaujinamuose muzikos grojaraščiuose.

Dalius Naujokaitis

Dalius Naujokaitis – avangardistas, eksperimentinis būgnininkas, kompozitorius, dirigentas, grupės vadovas, Niujorke gyvenantis nuo 1995 metų.

Daliaus avangardinės šaknys kilę iš Lietuvos. Čia jis baigė Vilniaus konservatoriją, taip pat čia grojo su vienais garsiausių muzikantų: Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku, pianistu Tomu Kutavičiumi, Skirmantu Sasnausku, atliko improvizacijas su gitaristu Juozu Milašiumi ir koncertavo kartu su įvairiomis roko, džiazo, pankų ir pop grupėmis.

Nuo pat atvykimo į Niujorką Dalius palaikė artimus ryšius su poetu, kino kūrėju, režisieriumi ir “Anthology Film Archive” įkūrėju Jonu Meku. “Anthology” kino archyve surengęs išskirtinai unikalių solo pasirodymų seriją, Dalius įkūrė ansamblį “Free Music on Second Street” su Jonu Meku, Eugenijumi Varkaliu, Juliumi Zizu, Audriumi Naujokaičiu ir kt. Taip pat Dalius sukūrė garso takelius daugeliui Jono Meko filmų, įskaitant “Happy Birthday To John Lennon”, “On My Way To Fujijama I Saw” ir “This Side of Paradise”.

Nuo 90-ųjų Dalius grojo ir įrašinėjo kartu su daugeliu geriausių Niujorko džiazo novatoriškų muzikantų, kilusių iš klestinčios miesto muzikos scenos, įskaitant Butchą Morrisą, Kenny Wolleseną, Art Baroną, Dougą Wieselmaną, Brigganą Kraussą, Timą Kieperį, Junie Boothą, Danielį Carterį ir daugelį kitų.

Įkvėptas Butch Morris’s dirigavimo technikos, Dalius Naujokaitis pradėjo naudoti “Butch” stiliaus dirigavimą ir kartu su saksofonistu Jonathan Haffner įkūrė ansamblį “Rasa Rasa”. Šis ansamblis pasižymi modernistiniu senovės liaudies melodijų interpretavimu. 2014 metais ansamblis išleido albumą “Wollesen, Haffner, Naujo: Rasa Rasa” legendinėje John Zorn‘s įkurtoje “Tzadik” įrašų studijoje.

Naujausi darbai:

  • Rocket SCi: (Tony Scherr, Kenny Wollesen, Jonathon Haffner, Dalius Naujo)
  • Nojo Hotel ( Kenny Wollesen , Dalius Naujokaitis )
  • Klis (Julius Zubavicius, Welf Dorr, Dalius Naujo)
  • Užupis (William Shore, Kenny Wollesen, Dalius Naujokaitis)
  • Jonathon Haffner – Dalius Naujo ~ Now We Are There
  • Nojo Airlines (Dalius Naujo and Friends)

Jonathon Haffner

Jonathon Haffner užaugo Kalifornijoje. Čia jis mokėsi muzikos pas vieną žymiausių to metų virtuozų – Phil Sobel. Persikėlęs į Niujorką Jonathon kartu su ilgamečiu draugu Kenny Wollesen įkūrė grupę “Himalayas”. Netrukus Jonathon pradėjo reguliariai koncertuoti su “Nublu” orkestru, vadovaujamu Ilhan Irsahin and Butch Morris.

Jonathon Haffner albumą “Life On Wednesday” irašė David Binney ir išleido Cachuma įrašų studija. Albume esančias dainas kartu su Jonathon įrašė Craig Taborn, Wayne Krantz, Eivind Opsvik, Jochen Rueckert, and Kenny Wollesen. Šis šešetas vėliau sėkmingai pasirodė Šiaurės jūros džiazo festivalyje Roterdame, Olandijoje.

Šiuo metu Jonathon koncertuoja ir įrašinėja dainas su Wadada Leo Smith Great Lakes Quartet, taip pat kartu su bugnininku Jack Dejohnette bei kontrabosistu Jon Lindberg. Šis kolektyvas jau koncertavo Berlyno džiazo festivalyje, džiazo festivalyje “Leibnitz” Austrijoje ir Niujorke.

Jonathon Haffner taip pat atliko kūrinius ir juos įrašė su tokiomis garsiomis asmenybėmis kaip Butch Morris, Bill Frisell, Medeski Martin and Wood, Jim Black, Eddie Henderson, Sex Mob, Cindi Lauper, Jesse Harris, Brazilian Girls, Graham Haynes, Elliott Sharp, David Binney, Rickie Lee Jones bei Red Baraat.

Naujausią įrašą 2021 metais Jonathon Haffner išleido kartu su ansambliu “Big Shapes”.

Meniu